ROMER R&D Center coraz bliżej

Wizualizacja ROMER R&D Center.

Firma Romer inwestuje we własne centrum badawczo-rozwojowe, które powstaje w Skarżysku-Kamiennej w sąsiedztwie dotychczasowej fabryki. To kolejny krok milowy w rozwoju tego polskiego producenta malarni proszkowych. 

 

Ośrodek zajmować się będzie głównie badaniami i rozwojem stanu techniki z zakresu zabezpieczeń antykorozyjnych, szczególnie malowania proszkowego. Centrum będzie umożliwiało przeprowadzanie kilku prób w jednym czasie, co ułatwi firmie Romer jeszcze lepszy dobór technologii dla najbardziej wymagających klientów z całego świata.
Romer zajmuje się m.in. produkcją maszyn oraz wdrażaniem technologii malowania proszkowego. W firmie obecnie zatrudnienie znajduje około 150 osób. Jak podkreśla współwłaściciel firmy, Wojciech Ciura, aktualnie ponad pięćdziesiąt procent sprzedaży to eksport. Budowa centrum naukowo-badawczego ma być kolejnym krokiem w rozwoju grupy Romer. – Będzie ono posiadało powierzchnię około ośmiu tysięcy metrów kwadratowych, w tym dwa tysiące przeznaczone na powierzchnię biurową – opisuje Wojciech Ciura. – Pracę w nim znajdzie docelowo co najmniej 50 osób. Inwestycja podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy to budowa hali. Zakładamy, że zakończona zostanie do końca tego roku. Drugi etap to budowa biurowca, której zakończenie planowane jest na przyszły rok.
Działka została zakupiona od gminy miejskiej Skarżysko-Kamienna. Prezydent tego miasta Konrad Krőnig chwali współpracę z firmą Romer. – Budowa w naszym mieście ośrodka badawczo-rozwojowego to duży sukces lokalnej przedsiębiorczości – mówi. 
– Firma Romer nastawia się na bardzo mocną ekspansję nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Trzymam kciuki za rozwój tego rodzimego inwestora. 
Po rozbudowie Romer będzie posiadać zakład produkcyjny o powierzchni prawie 14 tys. metrów kwadratowych.        

Od 25 lat
Romer, polski producent lakierni proszkowych, wyprodukował ponad 10 tysięcy urządzeń lakierniczych pracujących w ponad 45 krajach na świecie. Zajmuje się produkcją pojedynczych urządzeń technologicznych do malarni proszkowych, jak również kompletnych, w pełni automatycznych, lakierni pod klucz. Firma prowadzi serwis urządzeń z pełnym zapleczem części zamiennych.

dodano: 29.06.2020

źródło - lakiernictwo przemysłowe