Twój biznes - Lakiernia proszkowa

 

 

Myślisz nad otworzeniem swojego własnego biznesu ? mamy dla Ciebie pomysł.


Przez dwa lata, od 2009 do 2011 r., liczba etatów w centrach usług w Polsce urosła o połowę. Obecnie pracuje w nich 85 tys. osób."Polska jest liderem w Europie, a globalnie na piątej pozycji, po Indiach, Chinach, Filipinach i Brazylii. Jeśli tempo wzrostu się utrzyma, Polska wskoczy na trzecie miejsce" Informuje Puls Biznesu.

Sektor usług to dobra inwestycja, zwłaszcza, iż polityka w Europie wspiera ekologiczne rozwiązania. Takim rozwiązaniem jest alternatywa dla malowania farbami mokrymi - malowanie proszkowe.Malowanie mokre, jest coraz bardziej obwarowywane wymogami UE jako, iż jest nie-ekologiczne i bardzo zanieczyszcza środowisko (rozpuszczalniki), producenci odchodzą od tej techniki malowania.

 Czy jest popyt na takie usługi?  Obecnie większość szanujących się firm - producentów, ma na swoim wyposażeniu lakiernie proszkowe, malowanie proszkowe jest szybsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne od malowania mokrego, pomalowany element po ok. 1 godz. od rozpoczęcia malowania jest gotowy i wysuszony, jest to bardzo porządany element dla masowych producentów. Nie wszyscy jednak producenci posiadają lakiernie proszkowe, wielu korzysta z usług lakierni usługowych - to będzie Twój kontrahent, bardzo duży jest też rynek odbiorców detalicznych, którzy malują sobie felgi, rowery, drobne elementy metalowe i aluminiowe itp.Ile można na tym zarobić? Koszt pomalowania 1m2 w lakierni usługowej to około 28-35zł w zależności od regionu, natomiast 1kg farby proszkowej to koszt od 20zł - z której można umalować ok 7m2. Łatwo policzyc, ze koszt farby to okolo 3zł, do tego dochodzi koszt pracy pieca i koszty robocizny, całość zamyka się na poziomie około 5zł za pomalowanie 1m2. Reszta to Twój zysk.

 Jaki jest koszt inwestycji? Do przeliczęn przyjmiemy opcjonalny zestaw tj. Piec W1200 H1800 D1600 z kabiną W900 H1300 i aplikatorem proszkowym AP-400 za 21,000zł netto.Jaka jest wydajność? Zakup tego zestawu, przy zalozeniu, ze pracujemy 8 godzin, umozliwia umalowanie okolo 1 kompletu felg za godzinę, czyli za cały dzień umożliwia nam umalowanie 8 kompletów felg - cena malowania 1 kompletu felg aluminiowych to średnio 200zł. 8 godzin * 200zł = 1600zł dziennie. 
Nasz koszt to w przybliżeniu 16% (31,5zł / 5zł) czyli około 256zł, zysk w tym przypadku to 1344zł dziennie. Zysk miesięczny przy 21 dniach roboczych to nawet 28,224zł. Zwrot inwestycji w miesiąc? możliwe!

Pomyślisz, brzmi pięknie, tylko skąd wezmę tyle roboty? sprawdź sam, spróbuj coś pomalować w lakierni usługowej w swojej okolicy. Usłyszysz termin realizacji, z reguły nie trwa to krócej niż tydzień, niektóre firmy nie mogą tyle czekać.

 

 

 

 Kupując większe zestawy, zwiększasz wydajność i poszerzasz swoje potencjalne grono odbiorców, którzy mogą dysponować dużymi elementami takimi jak bramy, ogrodzenia.

 

 


Jak malować proszkowo? Malowanie proszkowe to łatwy proces, w przeciwieństwie do malowania mokrego nie trzeba tutaj zdolności manualnych. Jest to proste, proste jednak dla tych którzy nabędą wiedzę, bez tej wiedzy wszystko będzie trudne, wytłumaczymy Ci to na darmowym szkoleniu w ramach zakupu lakierni. 

Dane są szacunkowe.
Opracowanie (c) Romer P.P.