Jak zbudować piec do lakierowania proszkowego?
Jak zrobić piec do malarni proszkowej, zbudować budowa lakierni proszkowej

 Skoro tutaj trafiłeś, pewnie będziesz próbował sam skonstruować swoją lakiernię proszkową.

Będziesz potrzebował troche stali i wełny. Wełnę kupisz w każdym składzie budowlanym, profile stalowe utniesz według rysunków które są do pobrania na dole strony razem z instrukcją obrazkową. Następnie poszycie zewnętrzne należy przykręcić... Żartowałem.

Urządzenia do malowania to nie koniec przygody, do samego malowania potrzebować będziesz wiedzy i doświadczenia, takową nabedziesz na szkoleniu przy uruchomieniu urządzeń. W trakcie użytkowania napotykać będziesz kolejne problemy, które jako producent pomożemy Ci rozwiązać, jeśli urzadzenia zrobisz sam, zostaniesz z nimi sam. Malowania proszkowe to technologia, nie tylko urządzenia.

Zadaj sobie w takim razie pytanie, ile Cię to będzie kosztować, skoro za wszystkie podzespoły będziesz musiał przepłacić?


Jeśli po podliczeniu wszystkich kosztów dalej z rachunków wychodzi Ci, że oszczędzisz, to znaczy, że nie podliczyłeś swojego czasu, i tego co przy okazji zepsujesz.

Zdaj sobię sprawę, że spora część producentów produkuje ten sprzęt latami, i dalej mają z tym poważne problemy, a sprzęt potrafi sie zepsuć po tygodniu od uruchomienia, lub nie działa jak nalezy. Jeśli te argumenty do Ciebie nie trafiają, i myślisz, ze Ciebie to nie dotyczy, idziemy dalej.

Jeśli chcesz wyprodukować piec olejowy lub gazowy bez wymiennika ciepła i przy okazji spalić budynek, to Ci nie pomogę. Jeśli nie wiesz co to wymiennik, to tym bardziej się za to nie bierz. Należy zdać sobię sprawę z faktu, ze jako producent bierzesz pełną odpowiedzialność za ten produkt, i jego użytkowników, nie trzeba tłumaczyć dalej.

Wymiennik ciepła do takiego pieca będzie zawsze na tyle drogi, ze nie opłaci Ci się go kupować osobno, wykonując tylko konstrukcję pieca. 

Jeśli chcesz wykonać piec z wymuszonym obiegiem, jest to skomplikowana konstrukcja, mało komercyjnych firm potrafi to poprawnie zrobić. Jeśli myślisz, że samo zamontowanie wentylatora zapewni Ci dobry rozkład temperatur w piecu, to odpowiedz mi na pytanie, jaka jest różnica temperatur między Polską a Teneryfą ? no ale jak to ? no tak, to. Powietrze na ziemi też jest mieszane, więc jeśli w Twoim piecu będzie taka sama przypadkowość obiegu powietrza, to nie będzie świadczyć o jego dobrej jakości. A temperatura którą chcesz osiągnąć tj. 180 stopni nie wpływa na Twoją korzyść.

Jeśli mimo wszystko trzymasz się swojego pierwotnego pomysłu, i koniecznie chcesz spróbować swoich sił jako rzemieślnik najprostszym rozwiązaniem będzie zrobienie pieca elektrycznego, bez wentylatora, z grzałkami w podłodze, jest to najtańsze i najprostsze rozwiązanie, do którego podzespoły możemy Ci sprzedać telefonicznie.